• Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva
  • Proactiva

postheadericon Regulamin

Regulamin

Regulamin norm i zasad jakie obowiązują organizatorów i uczestników naszych zdarzeń
(z uwagi na zróżnicowany charakter zgłaszanych propozycji, pod terminem 'zdarzenia' należy rozumieć każdą zgłoszoną inicjatywę wspólnych działań czy to o charakterze aktywnym czy też kulturalnym.)

Organizatorzy

1. Organizator zdarzenia zobowiązany jest do dokładnego opisania jego przebiegu i wskazania, które punkty programu poprowadzi osobiście a za które nie odpowiada, gdyż są np. częścią innego zewnętrznego zdarzenia. Organizator zdarzenia zobowiązany jest również pomóc logistycznie w kwestiach dojazdu (np. przydział miejsc w samochodach) oraz zorganizować integrację stałych uczestników grupy z nowymi osobami.

2. Zgłaszając zdarzenie, organizator zobowiązuje się na nim być i wskazuje sposób zgłoszeń i kontaktu. Zgłoszenia nie spełniające tych warunków będą usuwane.

3. Organizator ma prawo doliczyć sobie koszty poniesione na rzecz zorganizowania zdarzenia, (np. telefony) i odpowiednio skalkulować cenę udziału każdego uczestnika.

Uczestnicy

1. Do naszej grupy zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie.

2. Każdy osobiście ponosi konsekwencje ewentualnych kolizji i wypadków. Przybycie na imprezę oznacza akceptację takiego stanu rzeczy.

3. Na naszych spotkaniach obowiązuje zakaz palenia papierosów i czynienia wszystkiego innego, co mogłoby źle wpłynąć na samopoczucie innych uczestników.

4. Zgłaszając organizatorowi udział w zdarzeniu deklarujemy stan osobowy, to jest ilość osób i conajmniej; Imię, tel. mail i w przybliżeniu miejsce zamieszkania każdej osoby. Jeśli jest taka potrzeba informujemy także organizatora jak wygląda kwestia transportu, to jest: mam samochód i mogę zabrać jeszcze kogoś (ilość osób) lub liczę na zabranie się z kimś. UWAGA. Po skompletowaniu listy uczestników, organizator ma prawo odmówić dopisywania kolejnych osób (chyba że na listę rezerwową) jak również przyjmowania na zdarzenia niezapowiadanych uczestników!!

5. W sytuacjach gdy uczestnictwo w zdarzeniach wiąże się z transportem samochodowym, obowiązuje zasadza rozliczania się z kierowcą kosztami paliwa. Koszty te ustala już indywidualnie ze swoimi pasażerami właściciel pojazdu (nie jest to sprawa organizatora). Właściciel pojazdu ma prawo zażądać od pasażerów rozliczenia a pasażerowie są zobowiązani z własnej inicjatywy uzgodnić z kierowcą przybliżone koszty transportu. Osoby 'migające' się z tego obowiązku będą publicznie piętnowane na forum!

6. 'Stali bywalcy' naszych imprez mają dostęp do zamkniętej strefy strony, gdzie mogą przeglądać zdjęcia i filmy z imprez, dyskutować na forum oraz składać własne propozycje 'zdarzeń'. Warunkiem uzyskania prawa do logowania na stronie Proactivy (konto zakłada administrator) jest potwierdzona rekomendacja conajmniej trzech stałych członków grupy. Stałym członkiem grupy jest osoba, która conajmniej przez 1 rok regularnie uczestniczyła w imprezach grupy i ma zachowane prawo do logowania.

7. Każdy kto ma prawo do logowania, może być organizatorem zdarzeń, jednakże w szczególnie rażących przypadkach można wstrzymać lub pozbawić prawa do organizacji zdarzeń, jak też do uczestnictwa w zdarzeniach.

8. Przynajmniej raz na 6 miesięcy grupa spotyka się w Katowicach na spotkaniu walnym celem omówienia istotnych problemów grupy i podjęcia postanowień organizacyjnych. Konkretny termin i miejsce ogłasza przynajmniej 3-osobowa grupa pełnoprawnych uczestników grupy.

Kalendarz zdarzeń
<< Październik 2021 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

§ R E G U L A M I N §
Przeczytaj/pamiętaj
o naszym regulaminie
uczestnictwa/prowadzenia
zdarzeń.

Nasze relacje
Pogoda
Giełda zewnętrznych ogłoszeń